Nastavení Breakout strategie

Možnosti nastavení Breakout strategie

 

Doporučujeme přečíst příručku o EA, která obsahuje základní informace o Instalaci, testování a užívání EA, ke stažení je ZDE.

 

Jak vkládat EA (AOS) do MT4. EA se vkládá do složky Experts. Do složky Experts se dostanete v MT4 tím, že nahoře v MT4 otevřete složku Soubor – Otevřít Složku dat – MQL4 – Experts.

Spuštění EA (AOS).  V MT4 v levém boxu Navigátor kurzorem najedete na složku Strategie a pravým tlačítkem na myši zmačknete a vyberete Aktualizovat. Dále složku Strategie rozklikněte a najdete dané AOS ( Breakout_4.2) a kurzorem přetáhnete na plochu (na pětiminutový grafu)v tom moment se zobrazí nastavení dané AOS.

EA Breakout je potřeba spustit na pětiminutovém grafu (M5)

 
Důležité: vždy je potřeba sledovat velikost range, pokud je velký, tak je potřeba zrušit objednávky, nebo pokud chcete stejně jit do trhu tak posunout SL a TP blíže. V případě, že jste zisku, třeba už v 80% je vhodne posunout SL na otvirací cenu. Dale neni vhodné obchodovat, když se vyhlašují důležité makro zprávy (FED,ECB, úrokové sazby), nebo se na trhu vytvoří velký gap, nebo jiná nestandartní událost.

breakout_4.2_nastaveni_png

 

Podrobný popis možností nastavit EA Breakout.

Vždy je napsán přesný popisek co najdete na EA a za rovná se je podrobný popis funkce. Pokud je v popisku číslo v závorce tak odkazuje na danou funkci.

- (1)StartHour – zacatek pasma = určuje od kdy se bude počítat začátek časového pásma, které nás zajímá (Př. 09:00 hodin)
– (2)EndHour – konec pasma = určuje konec časového pásma (Př. 09:59 hodin)
– (3)bDeletePending – ukoncení cekacich pokynu = určuje uzavření čekacích pokynů co se vytvoří po (2), pokud chceme uvařit pokyny v určitý čas tak „true“, pokud nechceme tak „false“. Vždy nastavte „true“.
– (4)DeletePending = určuje konkrétní čas uzavření všech čekacích pokynů (3).
– (5) bCloseOrders – uzavreni vsechny otevrene obchody = určuje zda chceme uzavřít všechny otevřené obchody. Pokud ANO tak „true“ pokud NE tak „false“
– (6)CloseOrders = určuje konkrétní čas uzavření všech otevřených obchodů (5)
– (7)CloseDay – ktery den uzavrit vse otevreneho = navazuje na (5) a určuje, který den nebo jestli vždy
– (8) Slippage – sklus v pipech = označuje rozdíl mezi požadovaným a skutečně získaným plněním. Zejména v rychlejších trzích se běžně stane, že příkaz dostane “skluz” několik ticků
– (9) TradeVolume – velikost obchodu v lotech = velikost obchodů v lotech
– (10)PercentsOrderOffset – % presah od pasma = určuje % přesah od měřeného pásma (1,2) (Př. když bude 30 = že pokud měřené pásmo mělo hodnotu 10 pipu, tak přesah bude 3 pipy nad horní/dolní hranicí pásma)
– (11)PercentsTPRange – % zisk z pasma = určuje % vzdálenost target profitu (zisk) z měřeného pásma (1,2) (Př. když bude 100 = že pokud měřené pásmo mělo hodnotu 10 pipu, tak TP (zisk) bude 10 pipu od horní/dolní hranicí pásma, pokud je u (10) přesah 0)
– (12) PercentsSLRange – % Stop-loss z pasma = určuje % vzdálenost Stop-lossu (ztráta) z měřeného pásma (1,2) (Př. když bude 100 = že pokud měřené pásmo mělo hodnotu 10 pipu, tak SL (ztráta) bude 10 pipu od horní/dolní hranicí pásma, pokud je u (10) přesah 0)
– (13)PercentsBreakEven – Break Even = Break Even tzv. posouvání stop lossu (break-even) umožnuje, aby trh udělal ziskovým směrem, třeba jen o 50% (z pásma) a stop-loss se posune na otvírací cenu a když se trh obrátí a půjde do ztráty, otevřený obchod se sám zavře na otvírací ceně a nevytvoří žádnou ztrátu
– (14)MinimumTradingRange – min. velikost pasma = určuje podmínku jakou musí mít minimální velikost pásmo v pipech, aby se zpustil EA
– (15)MaximumTradingRange – max. velikost pasma = určuje podmínku jakou musí maximální velikost pásmo v pipech, aby se zpustil EA
– (16)MagicNumber – VZDY JINE CISLO (jedno jake) = Magic Number se odlišují strategie od jiných strategií. VŽDY JE NUTNÉ MÍT U KAŽDÉHO EA JINÉ ČÍSLO, včetně stejného EA jen na jiném páru. Je jedno jaké.
– (17)CloseInLossOn – zavirani obchodu pri ztrate = zavření obchodu pokud dojde ke ztrátě v %. Pokud ANO tak „true“ pokud NE tak „false“
– (18)CloseInLoss – Pri ztrate X% zavrit obchod = navazuje na (17) a určuje konkrétní hodnotu v %
– (19)UseEquity – Ridit se podle equity(true) nebo balance? = navazuje na (17) a určuje vypočet % z equity (true) nebo balance (false)
– (20)TrailingStart – Traling-Stopp zapnout od vzdalenosti = Určuje zapnutí Trailing-stop od třeba 10 pipu. (pokud je 0 tak je nefunkční) Trailing-stop je pohyblivý stop loss, pokud se cena instrumentu pohybuje predikovaným směrem, platforma automaticky posouvá pokyn stop loss ve směru pohybu ve stálé vzdálenosti od aktuální ceny instrumentu.
– (21) TrailingStop – SL pro TS v pipech od spusteni = Určuje hodnotu v pipech stop-lossu od zpuštění Trailing-stopu (20)
– (22) TrailingStep – posouvani TS po pipech = určuje hodnotu v pipech, po kterých (skocích) se posouvá TS, když cena jde kladným směrem.

 

DULEŽITÉ: Nastavení velikosti obchodu ((9) TradeVolume – velikost obchodů v lotech)

Platí, že maximální velikost ztráty z jednoho obchodu je 2% z celkového kapitálu, ale lepší je počítat s 1%.
U EA Breakout (EURUSD a EURJPY) je průměrná ztráta 22 pipu. Hodnotu jednoho pipu si vypočítáte na http://www.ironfx.com/cs/trading-tools#pip
Pak vzorově platí pravidlo o velikosti obchodovaných lotů na velikost účtu.

a.) Pro EURUSD je jeden pip pro 0,1 lotu 24 Kč, tedy při ztrátě 22 pipu X 24 Kč = 528 Kč, to si definujme jako 1% kapitálu, pak tedy 528 Kč x 100 = 52800 Kč je ideální velikost účtu.
b.) Pro EURUSD je jeden pip pro 0,01 lot 2,4 Kč, tedy při ztrátě 22 pipu X 2,4 Kč = 52,8 Kč, to si definujme jako 1% kapitálu, pak tedy 52,8 Kč x 100 = 5280 Kč je ideální velikost účtu.
c.) Tak, že při velikosti učtu 20 000 Kč, bych osobně nastavil velikost obchodu max. 0,04 lotu, ale více určitě ne.